מידע מקצועי

מורה נהיגה – מורה לחיים: לימוד קורס מורה נהיגה

תלמידה מאושרת קיבלה רישיון נהיגה ומצטלמת עם המורה נהיגה שלה

היום בשביל לקבל רישיון נהיגה כל אחד חייב לעבור מינימום שיעורים עם מורה מוסמך שיכשיר לעבור את הטסט.
אולם, כולנו יודעים שהלמידה אינה מסתיימת אחרי שעוברים את הטסט, צריך להכיר את הכביש, להכיר את הרכב ולדעת איך להתנהג כראוי בכל מצב אליו נקלעים בנהיגה.
בשביל שתלמיד נהיגה - לעתיד נהג חדש - ימשיך ללמוד כראוי, יתפתח ויתקדם ויהיה לנהג בטוח דרוש מורה טוב, כזה שהתלמידים יזכרו למשך שנים ויפעלו על הכביש כמו שהוא אמר להם בשיעורים.
מורי נהיגה הם חלק משמעותי לא רק בדרך לקבלת רישיון, הם מכשירים את נהגי העתיד ועוזרים לנו לעשות את כבישי המדינה בטוחים יותר - חשיבותם גדולה והאחריות היא אדירה.
כדי להיות למורה שכזה צריך לעבור קורס מורה נהיגה.
מי מתאים, מה הן דרישות הקורס ואילו אפשרויות קידום קיימות למורי הנהיגה - מענה לכל השאלות בכתבה הבאה.

בוחני נהיגה – החובות והסכנות שבמקצוע

בוחן נהיגה במהלך נסיעה עם תלמידה

עבודה כבוחן נהיגה היא עבודה מאתגרת. היא כוללת את האתגרים והסכנות אשר מצויים במקצועות דומים, כהוראת נהיגה, ובעיקרם נסיעה עם נהגים לא מנוסים והצורך לחזות התנהגות לא תקנית שלהם על הכביש ולמנוע אותה. האתגר מוכפל כאשר עובדים כבוחן נהיגה, כאשר לצד הערנות והזהירות, על הבוחן לתת די חופש לנבחן כדי שיוכל להוכיח את עצמו כנהג. שיווי משקל עדין שכזה דורש מקצועיות ומיומנות מיוחדים.

חילוץ וגרירת רכבים – לא משחק ילדים

אייקון של רכב גרירה

חילוץ וגרירת רכבים הוא נושא רחב בימינו. העולם המודרני מלא בכלי רכב ממונעים, כלים גדולים ומהירים היכולים להגיע למקומות מרוחקים – וכמו שהם מסוגלים להגיע למקומות מרוחקים, כך הם יכולים גם להיתקע שם. אינספור תקלות ובעיות עלולות להתעורר שיגרמו לאוטו לעצור, להיתקע ולא לזוז, או במקרים מצערים יותר, לחוות תאונה שתשבית אותו. מקרים שכאלה זקוקים לפתרון, אם מצד בעל הרכב שאינו רוצה לאבד אותו ואין ביכולתו להניע את הרכב בעצמו, ואם מצד הסביבה שרכב תקוע עלול להוות לה מפגע תעבורתי.

למידע ופרטים, פנה כעת!