קורסים מקצועיים לרכב

מחפשים מקצוע נדרש ומאתגר או מעוניינים להתקדם בענף התחבורה? הגעתם למקום הנכון. במכללת המסלול הנכון אנו מציעים מגוון רחב של קורסים מקצועיים לרכב שיקנו לכם מקצוע מבוקש ומעניין בתחום ענף התחבורה. בין הקורסים ניתן למצוא קורסי קציני בטיחות בתעבורה, שמאות רכב, בוחני נהיגה ( טסטרים ). בוחני רכב , בוחני רישוי, גרירה וחילוץ ועוד מקצועות אלו נחשבים למקצועות איכותיים מאוד בתחומם הדורשים העמקה והתמקצעות בכל חלקי הרכב ועל סוגיו השונים. בכדי לשלוט בכל מערכות הרכב, החל ממערכות המנוע, הבלמים וההיגוי ועד למערכות החשמל ומיזוג אוויר, על התלמיד לעבור מסלול הסמכה ארוך ומקצועי. על מנת להצליח בקורסים אלה , ולרכוש את הידע הרלוונטי, אנו במכללת המסלול הנכון מעמידים לרשותכם את מיטב המרצים בתחום, שיקנו לכם לא רק את הידע הנדרש אלא יעניקו לכם יחס אישי וצמוד לאורך הקורס וידאגו שתהפכו לאנשי מקצוע מובילים בתחומכם. מהרו להירשם עוד היום והבטיחו לעצמכם מקום ומקצוע לעתיד!

מגוון קורסים מקצועיים לרכב

פנו אלינו וצאו עם מקצוע לחיים>>

שאלות ותשובות

למי מיועד קורס שמאות רכב?

קורס זה נועד למנהלי מוסך, קציני בטיחות ומכונאי רכב סוג 2 המחזיקים ברישיון נהיגה דרגה B.

מה כולל קורס שמאות רכב?

הקורס מורכב מלימודים עיוניים ולימודים מעשיים על פי החלוקה הבאה: 542 שעות לימוד, מתוכן 502 שעות לימוד עיוניות ו-40 שעות לימוד מעשיות במוסך. כמו כן, בתום הקורס יש לעבור סטאז' הכולל 30 שעות שבועיות בשנה.

האם מי שאינו מחזיק בתעודת מכונאי רכב סוג 1 יוכל לגשת ללימודי מכונאי רכב סוג 2?

מי שאינו מחזיק בהסמכה מקצועית זו יוכל להתקבל לקורס מכונאי רכב סוג 2 רק אם צבר וותק מקצועי כמכונאי לפחות 4 שנים לאחר גיל 18, הגיע עם טופס 106 חתום בידי מעסיקיו אל משרד התמ"ת ועבר בחינת מכונאי סוג 1 בהצלחה.

אם אין ברשותי תעודת מכונאי סוג 2, האם אוכל לגשת לקורס קציני בטיחות בתעבורה?

בכדי לגשת לקורס זה ללא תעודת מכונאי סוג 2, יש לעבור קורס מכינה מערכות הרכב, הנקרא גם- טרום קורס קציני בטיחות בתעבורה.

 

מאמרים רלוונטיים

בוחני נהיגה – החובות והסכנות שבמקצוע

בוחן נהיגה במהלך נסיעה עם תלמידה

עבודה כבוחן נהיגה היא עבודה מאתגרת. היא כוללת את האתגרים והסכנות אשר מצויים במקצועות דומים, כהוראת נהיגה, ובעיקרם נסיעה עם נהגים לא מנוסים והצורך לחזות התנהגות לא תקנית שלהם על הכביש ולמנוע אותה. האתגר מוכפל כאשר עובדים כבוחן נהיגה, כאשר לצד הערנות והזהירות, על הבוחן לתת די חופש לנבחן כדי שיוכל להוכיח את עצמו כנהג. שיווי משקל עדין שכזה דורש מקצועיות ומיומנות מיוחדים.

חקירת תאונת דרכים – מדוע זה חשוב וכיצד מתבצעת החקירה

אילוסטרציה של שני רכבים מתנגשים התנגשות צד לצורך חקירת תאונת דרכים

בימנו, כלי רכב ממונעים ומהירים הם דבר שגרתי שניתן לראות בכל מקום, ושטחי מחייה כה רבים מרושתים במערכות כבישים. היתרונות שהתחבורה מעניקה לנו הם אדירים – הם מעניקים לנו גמישות תנועה שלא נראה כמותה בהיסטוריה והם חוסכים לנו זמן ממושך ויקר. אך יחד עם היתרונות הללו, מתלווים חסרונות ואסונות. נושא תאונות הדרכים הקטלניות מחזיק בכבוד המפוקפק להימצא בראש רשימת גורמי התמותה במרבית המדינות. כדי להילחם בתופעה הנוראה, נעשים מאמצים אינספור ללימוד תאונות הדרכים, הבנתן, ופיתוח תקנים ונהלים בניסיון להימנע מהן.

חילוץ וגרירת רכבים – לא משחק ילדים

אייקון של רכב גרירה

חילוץ וגרירת רכבים הוא נושא רחב בימינו. העולם המודרני מלא בכלי רכב ממונעים, כלים גדולים ומהירים היכולים להגיע למקומות מרוחקים – וכמו שהם מסוגלים להגיע למקומות מרוחקים, כך הם יכולים גם להיתקע שם. אינספור תקלות ובעיות עלולות להתעורר שיגרמו לאוטו לעצור, להיתקע ולא לזוז, או במקרים מצערים יותר, לחוות תאונה שתשבית אותו. מקרים שכאלה זקוקים לפתרון, אם מצד בעל הרכב שאינו רוצה לאבד אותו ואין ביכולתו להניע את הרכב בעצמו, ואם מצד הסביבה שרכב תקוע עלול להוות לה מפגע תעבורתי.