קורסי נהיגה לכלים כבדים

רישיון נהיגה לכלים כבדים הינו רישיון מתקדם הנלמד על כלי רכב שמשקלם מעל 12 טון – משאיות, סמיטריילרים, מלגזות, טרקטורים, גוררים וכדומה. המבקשים לרכוש רישיון זה נדרשים לעבור קורסי נהיגה לכלים כבדים הכוללים לימודים עיוניים ומעשיים המותאמים לכלי המשא השונים.
במכללת המסלול הנכון ניתן למצוא מגוון קורסי משא המקנים לך הידע הנדרש על ידי טובי המרצים בתחום, ומכינים אותך למבחנים החיצוניים מטעם משרד התחבורה.
בעזרת רישיון זה תוכלו לעסוק ולהשתלב בענפי התעשייה, ההובלות, הבניין ועוד. כיוון שנהיגה על כלים אלו דורשת ערנות, אחריות וידע רב, הקורסים כוללים תכנים רבים העוסקים בבטיחות, דיני תעבורה , תפעול הכלי ועוד, כתוצאה מכך הקורסים נמשכים מספר רב של חודשים.

אנו במכללת המסלול הנכון נעניק לך את היחס הטוב והאישי ביותר, נלווה אותך לאורך כל חודשי הקורס ונדאג שתצלח את הקורס על כל רבדיו. הצלחתך היא הצלחתנו!

שריין לך מקום לקורס הקרוב בטלפון  072-3944862 או בפנייה

מגוון קורסי נהיגה לכלים כבדים

דבר עם יועצי הלימודים שלנו וצא עם מקצוע לחיים! >>

  שאלות ותשובות

  מה מוגדר מכונה ניידת?

  כלי רכב המיועדים לביצוע עבודות ולא לגרירה, לדוגמא- כלי צמ"ה וכלים מקבוצת הכלים החקלאיים- שופל, מחפרון, בובקט וכדומה.

  האם חובה לעבור קורס מכונה ניידת בכדי לקבל רישיון זה?

  על פי תקנה 39 (א), שנכנסה לתוקפה ב-22.6.2010 נקבע כי : לא ינהג אדם במכונה ניידת אופנית אלא אם קיבל הדרכה על פי תכנית שאושרה ע"י רשות הרישוי ומאת גוף שאושר לכך, וניתן לו היתר 125 מאת רשות הרישוי לנהוג במכונה ניידת אשר ירשם ברישיונו.

  מי יכול להוציא רישיון על כלי המוגדר משא כבד?

  כל המחזיק ברישיון נהיגה מדרגה C1 (עד 12 טון), בעל וותק של שנה לפחות עם

  רישיון זה,עבר בדיקת כשירות רפואית ובעל הפנייה לקורס מטעם משרד התחבורה

  האם קורס משא כבד כולל רק לימודים עיוניים?

  לא. יש לעבור קורס מעשי ובחינה חיצונית מטעם משרד התחבורה אך טרם יש  לעבור קורס עיוני ומחייב כפי שנלמד במכללת המסלול הנכון.

  מה כולל קורס גרירה וחילוץ?

  בקורס זה ילמדו התלמידים אודות חילוץ רכבים הנמצאים בסוגי קרקעות שונים, מדרונות, ואדיות ועוד. לימודים אלו הם עיוניים בלבד ובסופם יש להשלים לימודים מעשיים.