קורסי נהיגה לכלים כבדים

רישיון נהיגה לכלים כבדים הינו רישיון מתקדם הנלמד על כלי רכב שמשקלם מעל 12 טון. כלי הרכב העונים להגדרה זו הינם משאיות, סמיטריילרים, מלגזות, טרקטורים, גוררים וכדומה. המבקשים לרכוש רישיון זה נדרשים לעבור קורסי נהיגה לכלים כבדים הכוללים לימודים עיוניים ומעשיים המותאמים לכלי המשא השונים. במכללת המסלול הנכון ניתן למצוא מגוון קורסי משא המקנים למבקש את הידע הנדרש על ידי טובי המרצים בתחום, ומכינים אותו למבחנים החיצוניים מטעם משרד התחבורה. בעזרת רישיון זה יוכלו התלמידים לעסוק ולהשתלב בענפי התעשייה, ההובלות, הבניין ועוד. כיוון שנהיגה על כלים אלו דורשת ערנות, אחריות וידע רב, הקורסים כוללים תכנים רבים העוסקים בבטיחות, דיני תעבורה , תפעול הכלי ועוד, כתוצאה מכך הקורסים נמשכים מספר רב של חודשים. אנו במכללת המסלול הנכון נעניק לכם את היחס הטוב והאישי ביותר, נלווה אתכם לאורך כל חודשי הקורס ונדאג שתצלחו את הקורס על כל רבדיו. הצלחתכם היא הצלחתנו!

מגוון קורסי נהיגה לכלים כבדים

דבר עם יועצי הלימודים שלנו וצא עם מקצוע לחיים! >>

שאלות ותשובות

מה מוגדר מכונה ניידת?

כלי רכב המיועדים לביצוע עבודות ולא לגרירה, לדוגמא- כלי צמ"ה וכלים מקבוצת הכלים החקלאיים- שופל, מחפרון, בובקט וכדומה.

האם חובה לעבור קורס מכונה ניידת בכדי לקבל רישיון זה?

על פי תקנה 39 (א), שנכנסה לתוקפה ב-22.6.2010 נקבע כי : לא ינהג אדם במכונה ניידת אופנית אלא אם קיבל הדרכה על פי תכנית שאושרה ע"י רשות הרישוי ומאת גוף שאושר לכך, וניתן לו היתר 125 מאת רשות הרישוי לנהוג במכונה ניידת אשר ירשם ברישיונו.

מי יכול להוציא רישיון על כלי המוגדר משא כבד?

כל המחזיק ברישיון נהיגה מדרגה C1 (עד 12 טון), בעל וותק של שנה לפחות עם

רישיון זה,עבר בדיקת כשירות רפואית ובעל הפנייה לקורס מטעם משרד התחבורה

האם קורס משא כבד כולל רק לימודים עיוניים?

לא. יש לעבור קורס מעשי ובחינה חיצונית מטעם משרד התחבורה אך טרם יש  לעבור קורס עיוני ומחייב כפי שנלמד במכללת המסלול הנכון.

מה כולל קורס גרירה וחילוץ?

בקורס זה ילמדו התלמידים אודות חילוץ רכבים הנמצאים בסוגי קרקעות שונים, מדרונות, ואדיות ועוד. לימודים אלו הם עיוניים בלבד ובסופם יש להשלים לימודים מעשיים.